صفحه شخصی ندا سیستانی   
 
نام و نام خانوادگی: ندا سیستانی
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی معماری
شغل:  کارمند مهندسان مشاور
شماره نظام مهندسی:  198237645
تاریخ عضویت:  1390/11/26
 روزنوشت ها    
 

 «بزرگ‌ترین مسأله‌ی شهرسازی در ایران، قانون‌شکنی است» بخش شهرسازی

12

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

رییس دبیرخانه ملی بزرگداشت روز جهانی شهرسازی گفت: پراکندگی قوانین باعث ایجاد خلاء‌ قانونی شده و خیلی دادگاه‌ها به علت واقف نبودن به قوانین نمی‌توانند با آن برخورد کنند. به گزارش هنرآنلاین، احمد سعیدنیا به مناسبت روز جهانی شهرسازی با بیان این مطلب، گفت: در روز جهانی شهرسازی، شهرسازان حدود ۱۰۰ کشور، در گردهمایی‌ دور هم جمع شده و جشن می‌گیرند و درباره موضوعات تخصصی شهری صحبت می‌کنند. وی ادامه داد: در ایران موضوعات شهری بسیار حاد است و همین موضوع دلیلی است تا چالش‌های شهری از سوی متخصصان مطرح شود.

سعیدنیا توضیح داد: در انتهای این گردهمایی بیانیه‌ای صادر می‌شود که در حقیقت یک مساله مهم شهری در این بیانیه اعلام می‌شود و ستاد روز جهانی شهرسازی سعی می‌کند تا در طول سال موضوع بیانیه را پیگیری کند. سرلوحه بیانیه امسال حقوق شهری است.

رییس دبیرخانه ملی بزرگداشت روز جهانی شهرسازی گفت: بزرگترین مساله شهرسازی در کشور ما قانون‌شکنی است، متاسفانه قوانین در حوزه شهرسازی با وجود تصویب هنوز مدون نشده و به صورت پراکنده است. وی تاکید کرد: همین موضوع باعث ایجاد خلاء‌ شده که تا تخلفی در شهرداری و شهری رخ می‌دهد خیلی از دادگاه‌ها به علت واقف نبودن به قوانین نمی‌توانند با آن برخورد کنند.

سعیدنیا افزود: کتاب قوانین جامع شهرسازی آماده شده اما سال‌هاست که در دولت مسکوت مانده است و ما پیگیر این موضوع هستیم تا بتوانیم قوانین مصوب را به صورت مدون به تصویب برسانیم.


برگرفته از : honaronline.ir

دوشنبه 27 آبان 1398 ساعت 12:42  
 نظرات