صفحه شخصی ندا سیستانی   
 
نام و نام خانوادگی: ندا سیستانی
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی معماری
شغل:  کارمند مهندسان مشاور
شماره نظام مهندسی:  198237645
تاریخ عضویت:  1390/11/26
 روزنوشت ها    
 

 طراحی «موزه‌ی پنهان» در سازه‌های متعلق به جنگ جهانی دوم بخش معماری

8

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.‌

شرکت معماری "بی‌آی‌جی" طرح بازسازی و تبدیل پناهگاه جنگ جهانی دوم به «موزه‌ی پنهان» را ارائه کرد؛ پناهگاهی پنهان در شن و ماسه، با پیشینه‌ای تاریخی از جنگ جهانی دوم آلمان که به یک گالری پیچیده فرهنگی تبدیل شد. «موزه‌ی پنهان» با معماری نوآورانه به‌صورت چهار نمایشگاه در سازه‌های متعلق به جنگ جهانی دوم طراحی شده است.

این فضا با معماری نوآورانه به صورت چهار نمایشگاه در یک ساختار یکپارچه با چشم‌اندازی زیبا، طراحی شده است.

"موزه پنهان" از چهار متریال اصلی بتن، فولاد، شیشه و چوب ساخته شده است که از جنس متریال‌های بناهای این منطقه است. همچنین این موزه با شن و ماسه پوشیده شده و نمایی تپه مانند دارد.

مسیر ورودی این نمایشگاه به صورتی است که، قسمتی از آن همچنان به صورت دست نخورده باقی مانده تا چهره‌ی اصلی مسیر پناهگاه باقی بماند و پس از عبور آن به محیطی پاکسازی شده در میان نمایشگاه‌ها رسیده شود. البته پناهگاه تنها نقطه عطفی از میراث تاریک نه چندان دور است که پس از بازرسی دقیق، با ورودی جدید شکل گرفته است.

ایجاد حیاط مرکزی در میان این چهار گالری زیر زمینی، ضمن ایجاد یک ورودی خاص برای موزه، موجب فراوانی نور در داخل سالن‌ها شده است.

فضاهای داخلی نمایشگاه این موزه، به صورت گالری‌های دائمی و موقت طراحی شده‌اند. هر کدام از این گالری ها طراحی خاص خود را دارند و با توجه به موضوعات جنگ جهانی دوم نامگذاری شده اند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

برگرفته از : honaronline.ir

چهارشنبه 29 شهریور 1396 ساعت 08:00  
 نظرات