صفحه شخصی ندا سیستانی   
 
نام و نام خانوادگی: ندا سیستانی
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی معماری
شغل:  کارمند مهندسان مشاور
شماره نظام مهندسی:  198237645
تاریخ عضویت:  1390/11/26
 روزنوشت ها    
 

 مجموعه‌ی مستند «چهل گره» ـ نگاهی متفاوت به معماری ایرانی بخش معماری

11

با کلیک بر روی تصویر بالا، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

سری مستند «چهل گره» در قسمت‌های ابتدایی به انتهای قاجاریه و تاثیر تجددخواهی بر معماری معاصر می پردازد و سپس روایتی از انتخاب پهلوی میان سنت و مدرنیته را به تصویر می‌کشد. این مستند ترکیبی که از تصاویر تولیدی و آرشیوی بسیار غنی بهره برده، بر اساس مستندات موجود روایت عکس‌های سیاه و سفید تاریخی را بازسازی و مرمت نموده و به صورت رنگی ارایه می دهد. عکسهایی که بسیاری از آن‌ها برای نخستین بار به مخاطبان ارایه می‌شود.
همچنین برای بیان وقایع تاریخ معماری از فیلم‌های نابی استفاده شده که نخستین بار است در قاب تلویزیون به نمایش در می‌آید.
این مستند هر چه به قسمتهای آخر و سالهای اخیر نزدیک می‌شود بیشتر از تصاویر تولیدی از بناهای تاریخ معاصر بهره می‌برد، تصاویر هوایی و زمینی که صرفا برای این مستند تولید شده است؛ تا ماموریت خود را برای روایت یکصد سال تاریخ معماری معاصر از سال ۱۲۹۷ تا ۱۳۹۸ به درستی به ثمر برساند.

با کلیک بر روی تصویر زیر، بخش نخستِ مستند «چهل گره» که در تاریخ ۱۸ خرداد ۹۹ از شبکه‌ی سوم سیما پخش شد، برای شما به نمایش درخواهد آمد.

با کلیک بر روی تصویر زیر، بخش دوم مستند «چهل گره» که در تاریخ ۱۹ خرداد ۹۹ از شبکه‌ی سوم سیما پخش شد، برای شما به نمایش درخواهد آمد.

با کلیک بر روی تصویر زیر، بخش سوم مستند «چهل گره» که در تاریخ ۲۱ خرداد ۹۹ از شبکه‌ی سوم سیما پخش شد، برای شما به نمایش درخواهد آمد.


برگرفته از : arel.ir

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 12:15  
 نظرات